Sajko pometel s konkurenco na 3. kolesarski dirki Slap-Lože

V nedeljo 5. junija je kolesarki klub Izvir Vipava organiziral 3. kolesarsko dirko Slap-Lože s startom v vasi Slap. Dirka je bila krožna. Dolžina kroga je bila 4,2 km, višinska razlika cca. 50 m na krog. Trasa je potekala po vasi Slap do vasi Lože, kjer je cesta zavila v smeri proti Vipavi in se po položnem spustu spuščala do križišča Slap – Lože, kjer je zavila levo proti Slapu. V začetku vasi Slap je trasa v križišču zavila desno in nadaljevala do naslednjega odcepa, kjer je zavila levo v ciljni 400 m klanec.

Na dirki je bilo tudi zaradi mokre podlage nekaj padcev, ki pa so se na srečo končali z odrgninami in brez hujših poškodb. Zaradi padcev se je tudi formiralo več manjših skupin. Dirke se je iz našega kluba udeležil Mario Sajko, kateri je nastopil v drugem štartu, kjer so kolesarji morali prevoziti 15 krogov (64 km). V drugem štartu so se pomerile kategorije amaterjev in masterjev A do D. Mario je bil absolutno najhitrejši in po dolgem času dosegel generalno zmago za naš klub kakor tudi svojo prvo.

REZULTATI

GALERIJA

SlapLoze2016-6185