36. Juriš na Vršič

Prišel je september in z njim že tradicionalni Juriš na Vršič, letos že 36. Letošnjega juriša so se v soboto 6. septembra udeležili Mario Sajko, Dragan Kozina ter Uroš Brinc. Tekmovalci se so  v skupinskem startu na progo podali iz startnega mesta pod kranjskogorskimi smučišči. Zaprta vožnja je potekala po glavni cesti v smeri Ljubljane mimo Kranjske Gore do križišča pri TGC Kranjska Gora in v nadaljevanju po Vršiški cesti do Hotela LEK, kjer je bil leteči start tekmovanja s pričetkom merjenja časa. Start v Kranjski Gori je bil na nadmorski višini 810 metrov, cilj pa na vrhu prelaza Vršič, na nadmorski višini 1.611 metrov. Dolžina proge je bila 13,5 kilometrov z višinsko razliko 801 metrov, z maksimalnim naklon 10,8% in povprečnim naklonom 7,25%. Začetek dirke so tekmovalci, katerih je bilo letos koli 920, prevozili v deževnem vremenu.
Uroš je končal dirko na 7. mestu s časom 35:15, Mario na 109. s časom 41:31 ter Dragan na 371.  s časom 50:49. Z Jurišem na Vršič se je zaključil tudi pokal Schneekoppe, v katerem so maraton Franja, maraton Alpe ter Juriš na Vršič. V omenjenem pokalu je v kategoriji M2 Uroš zasedel končno 2. mesto.
Najlepše se zahvaljujemo našemu predsedniku Borutu za spremstvo na dirki.